



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Type | General Purpose |
| Output Current | 10 mA |
| Max Power Dissipation | 415 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Number of Channels | 6 |
| Turn-On Delay Time | 10 ns |
| Propagation Delay | 13 ns |
| Data Rate | 150 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Isolation Voltage | 5 kV |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 4.5 ns |
| Max Data Rate | 150 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Current | 3.7 mA, 8.8 mA |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V to 5.5 V |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$3.66278
Ext.Price$3.66278
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.66278 | $3.66278 |
| 10 | $3.14016 | $31.40160 |
| 25 | $2.78939 | $69.73475 |
| 50 | $2.47781 | $123.89050 |
| 100 | $2.20103 | $220.10300 |
| 300 | $2.12311 | $636.93300 |
| 500 | $2.04796 | $1023.98000 |
| 1000 | $1.98210 | $1982.10000 |
